Vilniaus savivaldybės Grigiškių gimnazija
Vilniaus savivaldybės
Grigiškių gimnazija
Kalba:  ltruenpl
Tel./faks (8 5) 243 2555
Adresas Kovo 11-osios g. 21, Grigiškės, Vilniaus m. sav.
El  paštas rastine@grigiskiuvidurine.vilnius.lm.lt
 
Kraunasi...

Stovyklos "Saulės blyksniai" akimirkos

      Šiais 2021-2022 m.m. gimnazijos dieninė vasaros stovykla „Saulės blyksniai“ ir vėl atidarė duris vaikams. Stovykloje dalyvavo net 35 vaikai., iš jų nemažai vaikų iš Ukrainos.

      Mokinių užimtumu stovykloje rūpinosi gimnazijos pedagogai. Sportiniai, kūrybiniai užsiėmimai padėjo mokinių saviraiškai, gebėjimų ir talentų tobulėjimui. Grigiškių vaikams tai ne tik poilsis, bet ir galimybė patirti daug įvairių įspūdžių ir teigiamų emocijų, pailsėti nuo kompiuterio, telefonų, tobulinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, planuoti savo laisvalaikį.

    Su vaikais dirbo įvairių dalykų (dailės, technologijų, kūno kultūros, choreografijos, muzikos, informacinių technologijų) mokytojai socialinė pedagogė, psichologės. Užsiėmimų metu padarėme daug gražių bei įdomių darbelių. 

    Daug laiko mokiniai leido gamtos apsuptyje: paklausė gamtos paukščių giesmių, pamatė daug gamtos spalvų. Apsilankėme elnių SPA ūkyje. Gyvūnų terapija – plačiai žinomas pagalbinis gydymo metodas. Gyvūnų terapija padeda nuraminti mintis, patirti džiaugsmą, pamiršti rūpesčius. Taip pat galėjome  tiesiogiai pabendrauti su šiais mielais gyvūnais, juos paliesti, paglostyti, pamaitinti iš rankos bei pasidaryti sau keletą įspūdingų nuotraukų.

      Taip pat apsilankėme šokolado muziejuje, kur vaikams vyko nuostabi edukacija. Vaikai patys gamino šokoladą ir sužinojo daug šokolado gaminimo paslapčių. Po edukacijos visi vaikai gavo pažymėjimus. Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija organizavo vaikams edukacines ledinukų ir trapios tešlos obuoliukų pamokas, taip pat edukaciją apie avilio pasaulį.

     Kaip ir kiekvienais metais, šiais metais apsilankėme Vingio Forum cinema kino teatre bei pamatėme įdomų animacinį filmą „Liepsnojanti širdis“.

     Stovykloje laikas prabėgo greitai. Vaikams stovykloje patiko, nes jie praleido laiką įdomiai, kūrybingai bei turiningai, surado naujų draugų, daugiau sužinojo apie savo galimybes ir gebėjimus.

     Stovyklautojai labiau pažino vienas kitą ir savo vadovus, kurie stengėsi išmokyti juos kažko naujo, stengėsi užimti jų laisvalaikį, įdėdami dalelytę savo širdies.

 

Daugiau nuotraukų

Akimirkų pristatymas


"Gyvenimas, koks jis buvo"

          Mūsų  gimnazija yra svarbi visos Grigiškių bendruomenės dalis. Tai patvirtina glaudus bendradarbiavimas su įvairiomis kultūros įstaigomis, viena iš jų - Grigiškių kultūros centras. Ia ir III a klasės buvo pakviestos birželio 10 d. dalyvauti knygos apie monsinjorą Kazimierą Vasiliauską "Gyvenimas, koks jis buvo" pristatymo renginyje. Įdomiausias dalykas mokiniams buvo gyvas pokalbis su knygos autore, žurnaliste Ramune Sakalauskaite. Tai žmogus, pažinojęs monsinjorą iš labai arti, praleidęs su juo daug laiko. Knygos pasakojimas labai objektyvus, surinkta daug medžiagos iš kunigo gyvenimo, daug pašnekovų pakalbinta. Mokytojos Dalia Gaurytė ir Vilma Markevičienė įsigijo po knygą su autorės fotografu ilgam atsiminti šį įvykį. 

 

Daugiau nuotraukų


Tradicinė Šeimos šventė gimnazijoje

       Sakoma, ilgalaikės tampa tos šeimos, kurios sukurtos dvasinių vertybių pagrindu. Ne išimtis yra ir bendra, didelė šeima – mokykla. Šeima – tai artimi ir brangūs žmonės. Laimingi tie, kurie turi šeimas ir tikrai brangių žmonių ratą. Tai didžiulė vertybė.

     Mūsų gimnazijoje jau daugelis metų tradiciškai rengiama Šeimos šventė, vienijanti keturias gražias ir prasmingas pavasario šventes: Tarptautinę Šeimos šventę, Vaikų gynimo dieną, Motinos ir Tėvo dieną. Tai bene populiariausias mūsų gimnazijos renginys, sukviečiantis ir suvienijantis daugiausiai žiūrovų. Birželio 7 d. gimnazijoje vyko tradicinis Šeimos šventės renginys. Mokiniai intensyviai ruošėsi šiai šventei, mokėsi gražių dainelių apie mamą, tėvelį, senelį, senelę, vaikai piešė savo šeimas, nes norėjo nustebinti ir pradžiuginti savo šeimos narius.

      Tą dieną į mokyklą atvyko tėvai bei artimieji, jie mėgavosi mokinių paruoštu koncertu. Renginyje skambėjo patys gražiausi ir nuoširdžiausi žodžiai tėvams, netrūko nei dainų, nei šokių. Kiekvienas stengėsi savo širdies dalelę atiduoti patiems brangiausiems žmonėms – MAMYTEI ir TĖVELIUI. Ne vienam per skruostą nuriedėjo ir ašara.

      Mokinių šventinis koncertas suteikė daug gerų emocijų tiek mokytojams, tiek tėvams. Visų švytinčios akys ir gera nuotaika įrodė, kad šventė buvo puiki ir sėkminga, o šeimą reikia branginti ir kasdien pripildyti meile, švelnumu, ištikimybe ir pasiaukojimu.

        Suteiktos žinios, gera nuotaika, patirtos teigiamos emocijos sukūrė renginį ne tik įdomų, gyvą, patrauklų, bet ir šiltą. Visi pasijutome kaip viena didelė šeima. Šeimos šventės paskleista šiluma iškeliavo į visus namus ir primins, jog mūsų mokykla – tai didelė Šeima, kurioje svarbus kiekvienas jos narys.

 

       Už šeimos  tradicijų puosėlėjimą mokykloje esame dėkingi renginio organizatoriams: muzikos mokytojai J. Jodkienei, šokių mokytojai A. Klimaševskajai-Bartkevičienei, mokytojoms B.Balkunienei ir A.Kučinskajai

 

Daugisu akimirkų


Integruota istorijos-dailės pamoka Vilniaus Sinagogoje ir Vilniaus geto teritorijoje

           Birželio 7 diena Ib, IIb ir 6b mokiniai dalyvavo integruotoje istorijos-dailės pamokoje Vilniaus Sinagogoje ir buvusio Vilniaus geto teritorijoje. Ib klasės mokiniai, dalyvaujantys projekte ,,Tautų pėdsakai Vilniuje. Vilniaus-tolerancijos miestas‘‘, ruošė darbus apie žydų pėdsakus Vilniuje. Giliau susipažino su žydų istorija, kultūra, tradicijomis, religija ir pamokos metu pasidalino savo žiniomis su kitų klasių mokiniais.

           Sinagogoje istorijos mokytoja Božena Senkevič papasakojo mokiniams apie žydų tautos istoriją, religiją, o dailės mokytoja Nijolė Jodkienė atkreipė mokinių dėmesį į Sinagogos vidaus interjerą, ornamentus, spalvų reikšmę. Didelį įspūdį padarė vienintelėje išlikusioje Vilniuje judaizmo tikėjimo šventykloje. Ekskursijos metu apsilankėme  Visų Šventųjų bažnyčioje. Mokiniai turėjo palyginti dviejų religinių konfesijų šventyklų vidaus interjerą, simbolius. Mokiniai labai aktyviai dalyvavo pamokose, atsakinėjo į klausimus, gavo namų užduotys.

            Išvykos metu mokiniai apsilankė buvusio Vilniaus geto teritorijoje, kur nacių okupacijos 1941-1943 metais buvo getas. Čia buvo kalinami apie 20 tūkstančių žydų-geto kalinių, kurie žuvo Paneriuose, koncentracijos stovyklose.  Pavyko pamatyti rūsius, taip vadinamos ,,malinas‘‘, kuriuose buvo slepiami vaikai, iš kurių, deja, daug neišgyveno.

           Taipogi moksleiviai pamatė, kurioje vietoje  iki II pasaulinio karo buvo Didžioji Vilniaus Sinagoga. Sovietmečiu čia buvo pastatytas vaikų darželis. Planuojama atstatyti šitą Sinagogą.Prie paminklo Cemachui Szabadui dauguma mokinių sužinojo, kad šis žinomas Vilniuje gydytojas buvo ,,Daktaro Aiskauda‘‘ prototipu.

   Grįžome su gera nuotaika ir nuostabiais įspūdžiais.

 

Daugiau nuotraukų


Priešmokyklinukų atsisveikinimo pasirodymas

                Atrodo dar visai neseniai vaikai atvėrė duris į pasakų ir žaidimų pasaulį, ir pirmą kartą atėjo į priešmokyklinę grupę "Всезнайки". Gaila, kad laikas taip greitai bėga ir reikia atsisveikinti. Birželio 9 d. priešmokyklinė grupė "Всезнайки" susirinko į spalvingiausią ir daugiausiai emocijų sukelenčią šventę-išleistuvės. Vaikai deklamavo eilėraščius, dainavo, šoko, suvaidino Džanio Rodario pasaką "Čipolino", kurią surežisavo jų mokytoja Ana Bogdevičienė. Ta proga gimnazijos direktorė Hanka Gžybovska vaikams įteikė diplomus ir medalius, bei palinkėjo sėkmės pirmoje klasėje. Po iškilmingos šventės vaikų laukė linksmieji animatoriai ir saldus stalas. Linkime, kad jų vaikiškas mažas pasaulis, apgaubtas stebuklų skraistę, tęstųsi dar ilgai, ilgai...

 

Daugiau nuotraukų


Edukacinis užsiėmimas Kernavėje

          Trečiadienį (birželio 1 d.) Grigiškių gimnazijos 3a, 3b, 4а, 4b klasės mokiniai vyko į pažintinę – mokomąją kelionę į Kernavę, vieną seniausių Lietuvos miestelių – pirmąją rašytiniuose šaltiniuose minimą Lietuvos sostinę. Ten moksleiviai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Viduramžių miestas” muziejus po atviru dangumi.

          Edukatorė Ieva pristatė Kernavės miesto istoriją, ten gyvavusius amatus ir Kernavės gyventojų gyvenimą. Edukacinio užsiėmimo metu keliavome iš vienos amatininko šeimos sodybos į kitą (archeologų yra atkurtos 3 amatininkų sodybos: kalvio, juvelyro ir kauladirbio), klausėmės įdomaus pasakojimo, atsakinėjome į Ievos užduodamus klausimus, daug lietėme bei išbandėme ir taip kūrėme viduramžių miesto gyvenimo vaizdą, grožėjomės unikalia vieta – net penkiais Neries upės slėnyje įsikūrusiais piliakalniais.

          Kernavės istorijos ir archeologijos muziejuje įtvirtinome edukacinio užsiėmimo metu įgytas žinias. Taigi, dar daugiau sužinojome apie Kernavės miesto istoriją bei glaudžiai su istorijos dalyku susijusią archeologo profesiją. Ten ketvirtokai galėjo išbandyti jėgas, malant grūdus su senovinėmis girnomis, sijojant miltus. Taip moksleiviai susipažino, kiek daug darbo reikia įdėti, norint iškepti duoną ar taip visų vaikų mėgstamus blynus. Mokiniai galėjo patys pabandyti išsikepti blynų ir jų paskanauti. Prisiragavę daug skanių blynų, pilni įspūdžių grįžome namo.

Edukacinę kelionę organizavo pradinio ugdymo mokytojos A. Usačiova, A. Romanovskienė, A. Kučinskaja, B. Balkunienė.

 

Daugiau nuotraukų