Vilniaus savivaldybės Grigiškių gimnazija
Vilniaus savivaldybės
Grigiškių gimnazija
Kalba:  ltruenpl
Tel./faks (8 5) 243 2555
Adresas Kovo 11-osios g. 21, Grigiškės, Vilniaus m. sav.
El  paštas rastine@grigiskiuvidurine.vilnius.lm.lt
 
Kraunasi...

Projektas apie arbatą.

            Priešmokyklinės grupės "Аbėcėlė" ir pradinių 2b, 3b, 4b klasių mokiniai dalyvavo trumpalaikiame projekte "В чае я души не чаю".

           

          Projektas vyko lapkričio 21-25 d. Projekto metu mokiniams buvo pasiūlytos įvairios praktinės, kūrybiškos veiklos. Mokiniai susipažino su įvairiomis vaistažolėmis, jų džiovinimo ir laikymo taisyklėmis, degustavo įvairias arbatas, sužinojo arbatos gėrimo tradicijas kitose šalyse. Taip pat sužinojo įdomius faktus apie arbatą. Savaitės pabaigoje visi projekto dalyviai apibendrino savaitės veiklas bendroje pamokoje. Mokiniai aktyviai dalinosi įspūdžiais prie puodelio skanios arbatos.

 

Projekto rezultatai pristatyti trumpame filmuke   https://youtu.be/2EQ1v7dPLLs 

 

Gerkite arbatą ir būkite sveiki. 


Geografijos žinių savaitė 2022

            Kaip ir kasmet, lapkričio 14-20 dienomis geografų bendruomenė mini pasaulinę Geografijos žinių savaitę (angl. Geography Awareness Week)!

              Mūsų gimnazijos mokytojai ir mokiniai prisijungė prie Lietuvos geografų draugijos, Jaunųjų geografų klubo ir VSTT Nacionalinio lankytojų centro kvietimo ir visą savaitę organizavo ir vedė įvairius geografijos renginius, vyko į pamokas kitoje aplinkoje, domėjosi profesijomis, susijusiomis su geografija.

               IIIa klasės geografai pakvietė 4a klasės mokinius ir jų mokytoją Ana į pamoką „ Skanioji geografija. Saldžioji bulvė ir valgomasis riešutas arachis“. 6a kl. mokiniai su biologijos mokytoja Irina iš gimnazijos vyko skirtingomis pasaulio kryptimis ir atliko matematinius skaičiavimus bei biologijos užduotis, 6b ir lietuvių kalbos mokytoja Violeta dėliojo kelionės maršrutą po Lietuvą, o geografijos pamokos metu žiūrėjo filmą „Įstabiausi pusiaujo gyvūnai. Afrika“. https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000224500/dokumentinis-serialas-istabiausi-pusiaujo-gyvunai-iii-d-afrika, 7c – nagrinėjo įvairių miestų klimatogramų duomenis, o matematikos pamokos metu atliko skaičiavimus. Lapkričio 16 d. Ia klasės mokiniai, klasės vadove Danuta ir geografijos mokytoja Gražina vyko į seniausią geologijos muziejų Lietuvoje, Vilniaus universiteto geologijos muziejų. Pirmus mineralų rinkinius atsivežė Ž. E. Žiliberas (Vilniaus universiteto Gamtos katedros profesorius, taip pat Vilniaus universiteto botanikos sodo įkūrėjas) atvykdamas į Vilnių 1781 metais. Šios edukacijos metu mokiniai susipažino su Lietuvos gamtos turtais, su mineralų kolekcija, net įsiamžino prie mamuto Gošos ilties! Na o patys vyriausi gimnazijos mokiniai, paminėję pasaulinę GIS dieną, kviečia visus prisijungti ir dalyvauti konkurse „Mano žemėlapis Lietuvai“ https://www.gisbaltic.eu/lt-lt/gis-mokykla/konkursas

 

Daugiau nuotraukų


Proto mūšis "Aš ir tu Grigiškėse 100 metų"

           Lapkričio 16 dieną Grigiškių ,,Šviesos", Vilniaus savivaldybės Grigiškių gimnazijų ketvirtokų laukė rimtas išbandymas - protmūšis, skirtas Grigiškių 100-mečiui pažymėti. Klausimai apie tėviškę buvo nelengvi, bet mūsų mokiniai labai rimtai ruošėsi šiam renginiui ir atnešė į gimnaziją laurus - 4c klasės mokiniai pelnė II-ąją vietą.

 

 

 

Sveikiname ir džiaugiamės!

 

 

 

Daugiau nuotraukų 


IŠVYKA Į SPEKTAKLĮ "A CHRISTMAS CAROL"

                    Nors Kalėdų dar teks palaukti, tačiau grupė 7,8,9 ir 10 kl.mokinių  viena koja jau įžengė į visų taip laukiamą šventinį laikotarpį. Lapkričio 9 d. nuvykome į Vilniaus Senąjį teatrą pažiūrėti spektaklį pagal Č.Dikenso "A Christmas Carol" . Visi aktoriai buvo iš Didžiosios Britanijos, tad buvo labai smagu išgirsti anglų kalbą iš pačių anglakalbių lūpų. Mokiniai buvo maloniai nustebinti ir didžiavosi, kad beveik viską pavyko suprasti ir nuo šiol gali drąsiai eiti į renginius, kurie vyksta ir anglų kalba. 
          Na, o pagrindinio veikėjo Ebenezer Skrudžo transformacija priminė, kad tokios vertybės kaip dosnumas, gerumas, džiaugsmas ir meilė artimui yra svarbios ne tik Kalėdų laikotarpiu, bet visus metus. 

Išvyka į Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką

                 3a klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja A. Oleškevičiene lankėsi  Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Mokiniai apžiūrėjo vaikų literatūros skyrių, įsiamžino prie pirmosios lietuviškos knygos pradininko Mažvydo, susipažino su virtualiomis parodomis. Moksleiviams didelį įspūdį paliko menininkės J. Vaitkutės instaliacija ,,Pabudę iš knygų“. Moksleiviai apsilankė dirbtuvėse ,,Pats sau“ ir kūrė inicialines savo vardo raides, jas puošė, tobulino, o galiausiai – sukūrė magnetuką, kurį parsivežė namo.

 

Daugiau nuotraukų 


Edukacinė išvyka "Pažink Lenkijos sostinę"

                   Grigiškių gimnazijos mokiniams rudens atostogos prasidėjo neįprastai - spalio 28 d. pilnas autobusas 6-10-ų klasių mokinių ir juos lydinčių suaugusiųjų ankstų ankstų rytą pajudėjo Lietuvos - Lenkijos sienos link. Oras - nuostabi dovana keliautojams, nes visą laiką buvo nerudeniškai šilta ir smagu. Kelionės programa nuteikė puikiai - pamatyti kiek galima daugiau Varšuvos įžymių vietų. Pirmą kelionės dieną aplankėme Karalių rūmus, pasivaikščiojome su gide po senamiestį, apžvelgėme Varšuvą iš paukščio skrydžio - Mokslo muziejaus aikštelės ir pajutome visą kaimyninės šalies sostinės grožį. Vakaras buvo ramus, ilsėjomės puikiame viešbutyje, o kitą rytą tyrinėjome žmogaus ateities ir išradimų pasaulį Koperniko mokslo centre, vėliau grožėjomės rožiniais flamingais  ir kitais gyvūnais zoologijos sode. Žinoma, kupini įspūdžių ir lauktuvių, grįžome į namus - kelionės praturtina, bet ir namų pasiilgome. 

 

Daugiau nuotraukų