Šunų maistas: kokios taisyklės padės taisyklingai maitinti šunis

Tikriausiai pažvelgus į bet kokią sritį, visada galime atrasti tam tikras taisykles, kurių laikantis galima pasiekti gerų ir mus džiuginančių rezultatų. Taisyklės taip pat padeda nenuklysti į šoną ir visada ir visur palaikyti balansą. Jeigu kalbėsime apie šunis, kurie nieko negali mums pasakyti ir tam tikrus dalykus mes turime suprasti iš jų elgesio, tam tikros nusistovėjusios taisyklės gali mums nemažai pagelbėti jų maitinimo srityje, tad būtent apie tai norime daugiau papasakoti šiame straipsnyje.

Aukštos kokybės maistas

Tikriausiai kiekvienas supranta, kaip svarbu yra geras maistas kiekvienam, nes ilgainiui maitinantis tokiu maistu galima pajusti didelį skirtumą ne vienoje vietoje. Pirmiausia tai atsiliepia mūsų nuotaikai, taip pat nuo to priklauso ir energija bei svoris. Tad lygiai tokį pat efektą gali pajausti ir šunys. Jeigu iš pat pradžių maistas bus duodamas ne itin kokybiškas, tai šuo gali pasikeisti kardinaliai. O aukštos kokybės šunų maistas gali duoti tik pačius geriausius dalykus, todėl visada verta investuoti į jį, nes kartu investuosite į savo šunį ir parodysite savo meilę jam.

Tinkamas normavimas

Jeigu norime palaikyti tinkamą savo svorį ir sveikatą, ne tik žiūrime į maistą, kurį dedame į burną, bet ir jo kiekį. Net jeigu ir maitinsitės sveikiau, tačiau kiekiai bus labai dideli ir maistą valgysite labai dažnai, tai gero rezultato nereikia tikėtis. Taip pat yra su šunimis. Tikrai galime matyti, kad jie gali valgyti be soties ir labai dažnai, todėl ilgainiui tokia bėda gali matytis akivaizdžiai, kai jo svoris pradės augti, o tai pakankamai daug kenkia jam, nes nuo to gali atsirasti įvairios ligos ir dažni apsilankymai pas veterinarą.

Maistas nuo žmonių stalo netinkamas

Nors kai kuriems šeimininkams yra sunku pasakyti savo augintiniui ne, o ypač tada, kai jis žiūri savo gražiomis akimis į maistą, kurį valgome ir rodos prašo bent jau mažo kąsnelio, tačiau tokios klaidos nereikia daryti. Tam ir yra sukurtas sausas maistas šunims, šlapias šunų ėdalas, įvairūs kiti skanukai ir panašiai, kad šunys maitintųsi savo maistu ir galėtų būti sveiki. Nes jeigu pripratinsite jį, kad galima valgyti ir mūsų valgomą maistą, artimoje ateityje pamatysite, kiek papildomų problemų prisidarėte, kurias ištaisyti gali būti pakankamai sunku.